Sari la conținut

Vopsire Acoperisuri Tabla -Reparatii Acoperis-Intretinere

 • de

Servicii vopsire acoperisuri


0734 969 660

Oferim servicii complete de vopsire, între?inere ?i repara?ii pentru acoperi?urile din tabla sau tigla metalica, cu scopul de a prelungi durata lor de via?a. Echipa noastra de profesioni?ti se va ocupa de cura?area ?i pregatirea acoperi?ului, aplicarea mortarului poliuretanic în zonele cu infiltratii, precum încheieturi, accesori de acoperi?, cosuri de fum ?i dolii. Ulterior, vom aplica vopsele profesionale cauciucate ?i rezistente la radia?iile UV ?i varia?iile de temperatura, fie cu trafaletul ?i pensula, fie prin pulverizare mecanizata.

Serviciile noastre acopera întregul teritoriu al ?arii, iar deplasarea ?i masuratorile sunt gratuite. Ne asiguram ca toate aspectele necesare pentru între?inerea acoperi?ului sunt incluse în serviciul nostru, inclusiv materialele, manopera ?i garantia.

Suntem dedica?i sa oferim solu?ii profesionale ?i de calitate pentru acoperi?ul dumneavoastra, astfel încât sa va bucura?i de un acoperi? bine între?inut ?i rezistent în fa?a factorilor externi. Contacta?i-ne pentru a primi o evaluare gratuita ?i pentru a beneficia de serviciile noastre specializate în vopsire, între?inere ?i repara?ii pentru acoperi?urile metalic

Vopsire Acoperisuri Tabla -Reparatii Acoperis-Intretinere


0734 969 660

CAT COSTA VOPSIREA UNUI ACOPERIS?

Preturi Vopsit acoperis

 1. Vopsea cauciucata 55 ron
 2. Vopsit tigla metalica decolorata 40 ron
 3. Vopsit tabla faltuita 30 ron

Beneficiile utilizarii vopselei cauciucate în locul vopselei tradi?ionale


0734 969 660

Beneficiile utilizarii vopselei cauciucate pentru acoperi?uri metalice ?i elemente metalice

Vopseaua cauciucata reprezinta o solu?ie speciala ?i elastica, formulata pe baza de cauciuc acrilic, cu rol hidroizolant, utilizata pentru a proteja ?i decora acoperi?urile metalice ?i elementele metalice într-un mod durabil.

Aceasta vopsea ofera o protec?ie anticoroziva pe termen lung ?i previne apari?ia rapida a ruginii. Datorita aderen?ei excelente pe suprafe?ele metalice, produsul poate fi aplicat pe orice tip de suprafa?a metalica, cum ar fi tabla galvanizata zincata, cu condi?ia ca aceasta sa fie pregatita corespunzator.

Iata câteva avantaje ale utilizarii vopselei cauciucate:

 1. Nu necesita grunduire în prealabil.
 2. Etan?eaza ?i previne infiltrarea apei.
 3. Poate fi aplicata direct pe rugina existenta.
 4. Îmbunata?e?te semnificativ aspectul suprafe?elor.
 5. Reduce zgomotul provocat de ploaie ?i vânt.
 6. Se aplica u?or prin pensulare sau roluire.
 7. Nu con?ine solventi organici, fiind o op?iune mai ecologica.
 8. Poate fi utilizata pe orice tip de suprafa?a metalica sau suprafa?a deja vopsita.
 9. Se poate aplica ?i pe suprafe?e metalice deteriorate sau cu imperfectiuni.

Daca sunte?i interesat de serviciile noastre profesioniste, pute?i plasa o comanda chiar acum pe site-ul nostru pentru a beneficia de ele în cel mai scurt timp posibil


0734 969 660

TIGLA METALICA

Vopsire acoperis tigla metalica

Multe persoane care de?in case se confrunta cu problema decolorarii ?i chiar a apari?iei petelor de rugina pe suprafa?a tiglei metalice. Pentru a rezolva aceasta problema, exista doua solu?ii: înlocuirea tiglei metalice (op?iune mai costisitoare) sau vopsirea acesteia (op?iune mai ieftina ?i mai viabila).

Unul dintre dezavantajele acoperi?urilor de tip tigla metalica este ca, în timp, aceasta se decoloreaza. Cu toate acestea, este un dezavantaj minor, deoarece tigla metalica poate fi repictata într-un timp scurt ?i cu costuri minime. Daca de?ii un astfel de acoperi? care s-a decolorat ?i ai probleme de infiltrare prin învelitoare ?i dore?ti sa îl repari, nu ezita sa beneficiezi de serviciile profesionale oferite de firma noastra! Ne deplasam în orice loca?ie din ?ara ?i î?i garantam servicii de cea mai buna calitate la cele mai accesibile pre?uri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *