Izolatii mansardare, termoizolare acoperis Casa si blocuri

Termoizolatii

TERMOIZOLATII

Izolatii mansarde, termoizolare acoperisuri

Cine ar vrea să plătească facturi mari de încălzire sau să se confrunte cu infiltrări de apă în casă în timpul ploilor? Pentru a evita astfel de situații, este esențial să izolăm corespunzător acoperișul. Echipa noastră vă oferă soluții eficiente în domeniul termoizolațiilor. Executăm lucrări de termoizolație pentru mansarde, acoperișuri, sarpante, poduri și orice altă componentă legată de izolarea termică a locuinței. Realizăm termoizolații cu spumă poliuretanică, polistiren expandat, vată bazaltică și respectăm cele mai înalte standarde profesionale.

Dorim să vă ajutăm să aveți o casă confortabilă, cu costuri reduse de încălzire și protejată de infiltrări de apă. Echipa noastră profesionistă este pregătită să vă ofere servicii de termoizolație de calitate superioară, adaptate nevoilor și cerințelor dumneavoastră

Termoizolarea acoperisului-izolarea mansardei

Este important să știți că grosimea izolației termice este un aspect crucial și se calculează în funcție de structura acoperișului. Aceasta poate fi aplicată sub sau peste capriori și poate fi realizată din vată de sticlă sau vată bazaltică. În cazul în care locuiți la mansardă, se recomandă utilizarea unei bariere de vapori, cum ar fi o folie anticondens. Un alt sfat util constă în utilizarea de sipci pentru fixarea învelișului direct peste capriori, iar sub acestea sau deasupra scândurilor de astereală se montează o folie anticondens. Aceste măsuri contribuie la asigurarea unei izolații termice eficiente și la prevenirea apariției condensului în interiorul acoperișului

READ  Servicii Breznita-Motru de reparatii si montaj pentru acoperisuri din tabla sau tigla

EXISTA DOUA MODURI DE IZOLARE A ACOPERISURILOR:

Izolarea termica prin exterior-izolatia mansardei

Pentru renovările care implică înlocuirea completă a acoperișului sau în cazul construcțiilor noi, izolarea termică a acoperișului se poate realiza prin exterior. Această metodă este recomandată atunci când înălțimea mansardei nu permite izolarea din interior, deoarece o izolație corectă necesită o diminuare de aproximativ 30 de cm din spațiul locativ. Prin izolarea termică a acoperișului prin exterior, se asigură o eficiență termică sporită și se minimizează pierderile de căldură, contribuind la confortul termic al locuinței

Related Posts
Servicii Falciu de reparatii si montaj pentru acoperisuri din tabla sau tigla

Acoperisul este una dintre cele mai importante componente ale casei tale, protejand-o de intemperii si asigurand confortul si siguranta locuintei. Read more

Servicii Pancesti de reparatii si montaj pentru acoperisuri din tabla sau tigla

Acoperisul este una dintre cele mai importante componente ale casei tale, protejand-o de intemperii si asigurand confortul si siguranta locuintei. Read more

Servicii Balsa de reparatii si montaj pentru acoperisuri din tabla sau tigla

Acoperisul este una dintre cele mai importante componente ale casei tale, protejand-o de intemperii si asigurand confortul si siguranta locuintei. Read more

Scroll to Top
Suna Acum 0734 969 660